Посилання

Посиланнями може служити будь-який текст або зображення, які доступні Вам у вікні редактора. Для цього потрібно виділити цей текст або зображення і натиснути кнопку Вставити посилання.

Властивості посилання

Щоб створити посилання на довільну адресу в Інтернеті, краще скопіювати її з рядка адреси браузера і вставити в поле адреси.

Щоб створити посилання на файл, завантажений Вами на сервер, натисніть кнопку Кнопка "Перегляд" - Перегляд , зайдіть в потрібну папку і клацніть по імені файлу.

Заголовок - спливаючий напис (підказка), який відображатиметься при наведенні курсору на посилання.

Вкажіть Фрейм (Відкрити в ...), в якому відображатиметься ресурс, на який Ви посилаєтеся (У новому вікні, В цьому фреймі, В цьому вікні, В іншому фреймі). За умовчанням ресурс відкривається в тому ж вікні.

Рекомендується відкривати посилання в новому вікні.

Малюнки та фото

В якості графічних зображень (далі для простоти називатимемо їх картинками чи малюнками) в Moodle використовується три типи файлів :

• тип gif - має лише 256 кольорів і використовується переважно для малюнків.

• тип jpg або jpeg має понад два мільйони кольорових відтінків і використовується, зокрема, для фотографій.

• тип png - сучасний формат для Інтернет.

Файли малюнків повинні знаходитися на сервері, тобто потрібно їх туди завантажити.

Щоб вставити картинку, потрібно встановити курсор у відповідне місце сторінки і натиснути кнопку Вставити малюнок. В результаті відкриється вікно параметрів картинки:

Вікно вставлення малюнка

У полі Адреса зображення потрібно ввести адресу малюнка, що знаходиться на цьому сайті чи доступний в Інтернет. Для завантаження малюнка на сайт клацніть на напис "Знайти чи завантажити малюнок, фото...". Відкриється вікно менеджера файлів.

Менеджер файлів

Вікно менеджера файлів поділено на дві частини. Зліва зображується список плагінів. З їх допомогою можна вибрати вже існуючі файли на сайті або завантажити новий. Плагін "Завантажити файл" саме дозволяє завантажити на сайт новій малюнок чи фото. За допомогою кнопки "Огляд" вибираємо відповідний малюнок на локальному диску свого комп'ютера і клацаємо по кнопці "Завантажити цей файл". Після завантаження файлу вікно менеджера буде закрито, а у вікні вставлення малюнка поле "Адреса зображення" автоматично буде заповнене відповідною адресою. Поле "Опис" бажано заповнити. Значення цього поля буде відображатись як підказка, коли хтось наведе на малюнок курсор миші.

На вкладці вигляд Ви можете вказати Відступ малюнка від тексту і Товщину границі навколо картинки (інакше їх значення залишаться порожніми - без границі ).

Також Ви можете задати значення описаного нижче параметра Вирівнювання, який визначає спосіб вирівнювання картинки відносно тексту, і, натиснувши кнопку Вставити, вставити картинку на сторінку.

Ви також можете використовувати на своїй сторінці будь-яку розміщену в Інтернеті картинку, якщо вставите її повну URL-адресу в поле цієї форми Посилання на малюнок.

Для цього потрібно відкрити в іншому вікні сторінку, яка містить потрібну Вам картинку, клацнути по картинці правою кнопкою мишки і обрати в контекстному меню опцію Властивості. В результаті відкриється невелике вікно з властивостями цієї картинки, де серед іншого вказаний і її URL-адреса. Виділіть цю адресу і скопіюйте її у буфер обміну, натиснувши комбінацію клавіш Ctrl+C. Потім поверніться до цієї форми, встановіть курсор в полі Посилання на малюнок і вставте сюди цю адресу, натиснувши Ctrl+V.

Проте, якщо картинка знаходиться на сайті, до якого повільніший доступ, ніж до вашого, тоді доцільніше завантажити її файл на свій сайт. Для цього клацніть по картинці правою кнопкою мишки і виберіть в контекстному меню Зберегти малюнок як... Пізніше з локального комп'ютера завантажите цей файл на сайт, як було описано вище.

Ви завжди можете змінити розміри і положення картинки на сторінці. Для цього потрібно виділити картинку і перетягнути мишкою усю картинку або її габаритні маркери. Щоб змінити параметри картинки, потрібно її виділити, і натиснути кнопку Вставити малюнок. В результаті вікно параметрів відкриється знову.

Остання зміна: субота 23 липень 2011 22:54