Основні поняття

Веб-сайт це спеціальна програма (інколи набір програм), що за запитом клієнта (браузера) повертає йому Веб-сторінку у відповідь. Іншими словами, Ви на свому комп'ютері запускаєте програму-браузер (Internet Explorer, Mozilla FireFox, Opera, ...) і в рядку адреси набираєте доменне ім`я сайту.

Наприклад: pedcollege.org і натискаєте на клавіатурі клавішу "Enter". На забувайте, що даному випадку в кінці обов'язково потрібно натискати цю клавішу.

Через секунду головна сторінка сайту з'явиться перед Вами. За цей час дана адреса, як запит надійшла до відповідного сервера і той згенерував чи просто надіслав у відповідь сторінку. Усі сторінки формуються спеціальною мовою розмітки - HTML. Навіть коли Ви зараз читаєте цю лекцію, можете переглянути в горі свого браузера рядок адреси. Там побачите такий текст:

http://www.eduforme.org/mod/page/view.php?id=189

http:// - це назва протоколу, згідно якого дану сторінку передано нам, вводити в рядку адреси не обов'язково;

www.eduforme.org - доменне ім'я (адреса) сайту;

/mod/page/view.php?id=189 - сам запит. Для досконалого розуміння подібних запитів потрібно вміти програмувати мовою PHP.

Якщо уважно розглянемо наступні два запити, то легко помітимо, що вони належать різним сайтам.

  1. http://www.eduforme.org/mod/page/view.php?id=189
  2. http://pedcollege.org/forum.html?func=view&catid=15&id=702

В перщому запиті міститься адреса сайту www.eduforme.org, в другому - pedcollege.org

В даній темі, Ви повинні навчились вводити в рядок адреси доменні імена сайтів, тобто переходити на їхні сторінки безпосередньо і відрізняти рядки адрес різних сайтів.

Остання зміна: понеділок 24 вересень 2012 13:38