Справедливо буде сказати, що тактична медицина починається з чистих рук. Нехтуючи цим правилом, боєць може просто не дістатись місця ведення бойових дій, а лишитися в частині, "воювати" з діареєю та гельмінтами.

Представлена на малюнку техніка миття рук враховує особливості анатомії кисті та пальців, "сліпі зони" та інші місця, які в більшості випадків залишаються поза увагою.

Ретельно мийте ділянки між пальців, нігті, складки шкіри на долоні. Анатомічні особливості цих місць сприяють накопиченню бруду та інфекцій. Використовуйте дану методику щоразу під час миття рук до їжі, вранці і перед сном, після фізичних вправ, після повернення з полігону чи бойових виїздів, користуючись звичайним гігієнічним милом, водою або антисептичними засобами.

Виконання цих рекомендацій в рази знизить імовірність зараження хвороботворними бактеріями, вірусами, гельмінтами та попередить гнійно- запальні процеси шкіри.

В польових умовах або в разі відсутності проточної води використовуйте готові антисептичні засоби та розчини. Найбільш відомі та доступні з них - об'ємом 50мл., з закруткою-розпилювачем, містять суміші на основі ізопропилового спирту, який є активним у відношенні більшості патогенних мікроорганізмів та вірусів. Засіб для дезінфекції рук "Стериліум", форма випуску - гель об'ємом 100 мл, має широкий протимікробний спектр: гепатит А, В, туберкульоз, герпес, ВІЛ, грип А.

Універсальний варіант - Хлоргексидин 0,05% (готовий розчин). На відміну від інших засобів може використовуватися для обробки дрібних травм шкіри, вогнепальних, осколкових, рваних поранень .В польових умовах допустиме полоскання ротової порожнини розчином Хлоргексидину 0,05%: по 1 хв двічі на день, не більше 7 днів.

Найвідомішою "хворобою брудних рук" є дизентерія - госте інфекційне кишкове захворювання. Починається гостро. Симптоми: висока температура, нудота, блювання, гострий ріжучий біль в правій нижній ділянці живота, рідкі випорожнення з кров'ю чи гноєм, болючі позиви на дефекацію. При виявленні даних симптомів слід негайно звернутись за медичною допомогою.

Пріоритетна функція шкірних покривів - запобігати проникненню шкідливих речовин і хвороботворних організмів. В наслідок трудової або спортивної діяльності шкіра рук, особливо долонь, зношується і травмується (мозолі, подряпини), що викликає дискомфорт при виконанні поставлених завдань і підвищує ймовірність розвитку запальних процесів шкіри. Окремо варто відзначити травми шкіри в ході впливу низьких температур і вітру - шкіра стає сухою, з'являється свербіж, тріщини. Регулярне використання зволожувального крему забезпечить шкіру поживними речовинами, підтримає її еластичність, забезпечить антисептичний ефект і прискорить процес регенерації тканин.Остання зміна: середа 23 березня 2022 16:47 PM