Робота з форумом

Форум - це активний модуль, який дає можливість несинхронного спілкування учасниками дистанційної програми.

В рамках системи вам можуть зустрітися форуми різних типів:
- Стандартний форум для загального користування: складається з необмеженої кількості тем для обговорень та повідомлень у темах;
- Просте обговорення: складається з однієї теми, зазвичай використовується для того, щоб сфокусувати обговорення на одній темі;
- Кожен відкриває одну тему: кожен учасник обговорення може почати тільки одну тему, участь у відкритих темах не обмежується;
- Форум питання-відповідь: у цьому типі форуму теми може створювати тільки викладач, учень побачить відповіді інших учасників тільки тоді, коли сам відповість на питання, поставлене в темі.
Форуми, як і будь-які активні елементи, можуть розташовуватися в будь-якому модулі курсу, а також в деяких блоках.

У всіх активних елементів є свої іконки. Як ви могли помітити, у всіх форумів ліворуч від назви розташовується характерний малюнок . Праворуч від назви форуму розташовується напис, що містить інформацію про кількість непрочитаних повідомлень вами в цьому форумі.

Перейшовши по посиланню з назвою форуму, ви потрапляєте на сторінку тем форуму.

На рівні навігаційної панелі справа знаходиться поле пошуку по форуму. Система підтримує розширений пошук: для того щоб перейти на сторінку розширеного пошуку, вам необхідно натиснути на кнопку «Пошук форумів», нічого не вводячи в поле пошуку. Можливості пошуку досить широкі і інтуїтивно зрозумілі: можна задати обов'язкову присутність певних слів, деякі виключити, обмежити часові межі, шукати за автором, в темах і т.д.

Зверніть увагу на іконки-посилання При натисканні на них у новому вікні відкривається сторінка контекстної допомоги. Наприклад, при натисканні на таку іконку біля кнопки «Пошук форумів» відкриється сторінка, що містить опис можливостей пошуку.

У блоці "Налаштування" з`явиться можливість підписки та стеження за повідомленнями. Посилання «Підписатися на форум» означає, що ви не підписані на цей форум, але можете це зробити. При переході по посиланню ви активуєте підписку. Якщо ви вже підписані на цей форум, це посилання буде змінена на «Анулювати підписку».

Далі розташовується іконка RSS-каналу. RSS - це формат, призначений для опису стрічок новин, анонсів статей, змін в блогах, форумах і т. п. Інформація з різних джерел, представлена ​​в форматі RSS, може бути зібрана, оброблена і представлена ​​користувачеві в зручному для нього вигляді спеціальними програмами- агрегаторами. Зазвичай за допомогою RSS дається короткий опис нової інформації, що з'явилася на сайті, і посилання на її повну версію. Інтернет-ресурс в форматі RSS називається RSS-каналом або RSS-стрічкою. Багато сучасних браузерів й поштових клієнтів вміють працювати з RSS-стрічками, серед них Safari, Maxthon, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Opera. Крім того, існують спеціалізовані програми (RSS-агрегатори), що збирають і опрацьовують інформацію RSS-каналів. Для кожного форуму може створюватись своя RSS-стрічка, яка містить 10 останніх повідомлень на цьому форумі. Поки що на нашому сайті ця можливість відключена адміністратором.

Далі по центру розташовується опис форуму.

Під описом знаходиться кнопка «Додати нову тему обговорення». За допомогою цієї кнопки ви можете додати нову тему. Якщо учням заборонено починати нові теми, цієї кнопки не буде.
Далі розташовується таблиця зі списком тем, яка складається з 4 стовпців:

 • «Обговорення» - назва теми. Перейшовши по посиланню, ви зможете подивитися всі повідомлення в темі.
 • «Почато» - ім'я, прізвище і фотографія (картинка) учасника, який розпочав цю тему. Ім'я та прізвище є посиланням, при переході по якій ви можете подивитися профіль користувача.
 • «Відповіді» - кількість відповідей в темі.
 • «Останнє повідомлення» - містить два посилання: ім'я та прізвище останнього відписав і дату його відповіді. При переході по першій посиланням ви потрапите на сторінку профілю користувача, при переході по другій вам відобразиться тільки останнє повідомлення. Щоб подивитися всю тему, вам треба буде перейти по посиланню «Показати батьківські».

На рівні навігаційної панелі справа знаходиться поле пошуку по форуму, яке описувалося вище.

Далі по центру розташовується випадаючий список - визначення вигляду відображення повідомлень форумів. Повідомлення можуть відображатися таким чином:

 • Старі зверху - відобрадаються повідомлення по порядку поступлення.
 • Нові зверху - перше повідомлення, яким починається оговорення, знаходиться завжди вгорі. Решта в порядку поступлення (Нові зверху). 
 • У формі пов`язаних - повністю відображається лише одне, вибране вами, повідомлення. Всі інші повідомлення цієї гілки відображуються посиланнями. Наприклад, при вході в тему, спочатку повністю відобразиться перше повідомлення, всі інші повідомлення відобразяться древовидно у вигляді посилань;
 • У формі вкладених - режим за замовчуванням, залежно від того, на яке повідомлення ви відповідали (у якому повідомлені натиснули посилання «Відповісти»), з невеликим відступом вправо в хронологічному порядку і розташовуватиметься ваше повідомлення.

Основну частину сторінки займають повідомлення форуму, при цьому нові для вас повідомлення виділені помаранчевої рамкою. У кожного повідомлення можуть бути наступні керуючі посилання, розділені символом «|» (повідомлення, за посиланнями якого переходимо, назвемо вихідним):

 • «Показати батьківські» - відображає всі повідомлення, позиціонуючи екран на повідомленні, для якого вихідне було відповіддю. Це посилання є у всіх повідомлень, крім першого в темі.
 • «Редагувати» - дозволяє відредагувати створене вами повідомлення. Це посилання є тільки у ваших повідомлень протягом 30 хвилин після додавання.
 • «Видалити» - дозволяє видалити створене вами повідомлення. Це посилання є тільки у ваших повідомлень протягом 30 хвилин після додавання.
 • «Відповісти» - дозволяє створити повідомлення, яке буде відповіддю для початкового повідомлення. Це посилання є у всіх повідомлень, якщо вам дозволено відповідати в цьому форумі.

Для кожного конкретного форуму викладачем або адміністратором можуть бути зроблені такі настройки, які вплинуть на роботу користувачів з ним:

 • - Налаштування доступу:
  • учень може і створювати теми у форумі, і відповідати в них - стандартний загальний форум;
  • учень може лише відповідати в темах, але не може їх створювати - новинний форум з можливістю обговорення тем;
  • учень не може ні створювати теми, ні відповідати в них - форум, призначений для розсилки повідомлень користувачам;
 • - Можливість підписки:
  • всі учасники підписані на форум і не можуть відписатися;
  • учасники можуть підписуватися або анулювати підписку на форум;
  • учасники не можуть підписуватися на форум;
 • - Оцінювання повідомлень. Для повідомлень може бути включено оцінювання, у цьому випадку можливі наступні додаткові настройки:
  • оцінювати повідомлення можуть тільки викладачі;
  • оцінювати повідомлення можуть і викладачі, і студенти;
  • учні можуть бачити тільки свої оцінки;
  • учні можуть бачити всі оцінки.
Остання зміна: неділя 9 жовтень 2011 00:34