Що ж таке дистанційний курс?

Дистанційний курс - це набір тематичних (чи календарних) розділів, в яких розміщені ресурси і активні елементи курсу.

Ресурси - це статичні матеріали курсу, так би мовити - лекційний матеріал. Ними можуть бути: файли з текстами лекцій, різного роду зображення (карти, ілюстрації,схеми, діаграми), веб-сторінки, аудіо і відео-файли, анімаційні ролики,посилання на ресурси Інтернет і тому подібне

Працювати з ресурсами досить просто - їх необхідно освоїти в терміни, встановлені викладачем, - або прочитати з екрану, або зберегти їх на свій локальний комп'ютер для подальшого ознайомлення. Їх також можна роздрукувати.

Ви можете вивчати матеріали курсу у будь-якому порядку, але бажано дотримуватися заданої викладачем послідовності, оскільки вивчення деяких матеріалів припускає знання вже пройденого матеріалу.

У кінці тем можуть міститися Контрольні питання для самоперевірки. Вони дозволяють студентам перевірити, як вони засвоїли матеріал теми. Ці контрольні питання не оцінюються. Але частина з них випадковим чином може міститися в оцінюваних тестах курсу. Тому постарайтеся уважно опрацювати ці питання і найти для себе відповіді на них.

Активні елементи курсу - це інтерактивні засоби, з допомогою яких викладач або перевіряє рівень знань студентів, або залучає їх до взаємодії як один з одним, так і з собою. До активних елементів курсу відносяться: форуми, чати, завдання, заняття, тести, семінари і тому подібне.

Активні елементи можуть припускати як односторонню активність учасників курсу, так і двосторонню: між студентом і викладачем.

Активні елементи вимагають комунікаційної активності студента, як правило, в режимі онлайн.

Звертайте увагу на усі завдання курсу!

Зовнішній вигляд курсу

Кожен курс освітньої системи має блокову структуру: по краях сторінки розташовані блоки управління і навігації, в середній широкій колонці - розділи (теми) курсу.

Основний зміст курсу розташований в розділах, які організовані за тематичним принципом. Проте доступ до ресурсів і елементів курсу може здійснюватися і через інші блоки, наприклад, через загальний список ресурсів.

Спілкування з іншими учасниками курсу

Фотографія. Ознака хорошого тону - розміщення в особистій картці користувача своєї фотографії, що робить спілкування між учасниками курсу відкритим і особистим.

Ввічливість. Нажаль, більшість Інтернет-форумів не відрізняються високим стилем спілкування між учасниками. На нашому сайті ми прагнемо зберегти формат спілкування, загальноприйнятий в середовищі професорсько-викладацького складу. Тому будьте, будь ласка, ввічливі при спілкуванні у форумах і чатах, при обміні повідомленнями. Намагайтеся уникати граматичних помилок і не використовуйте жаргоні вирази.

Спілкування з викладачем і студентами. Ви можете звертатись до викладачів курсу по питаннях, що виникають у Вас в ході навчання. Це можна зробити декількома способами :

  • Написати у форум курсу.
  • Скористатися функцією «Обмін повідомленнями».
  • Відправити лист через особисту картку вашого кореспондента.

Робота з ресурсами

Скачування файлів. В деяких випадках може бути зручніше або доцільніше не переглядати, а скачати з сайту матеріали курсу.

Для цього можна користуватися стандартними засобами будь-якого браузеру (права кнопка миші - Зберегти посилання як.... Або в меню браузеру - Файл - Зберегти як).

Завантаження файлів. Деякі елементи курсу можуть вимагати від слухача завантаження своїх матеріалів на сервер або відсилання файлів викладачу:

Для відправки файлів викладачу поза сайтом Ви можете використовувати стандартну процедуру відправки прикріплених файлів вашої поштової програми.

Ряд елементів курсу, наприклад, «Завдання», дозволяє прикріплення відповідей студентів у вигляді файлів безпосередньо в елементі курсу. Для цього в інтерфейсі елементу «Завдання» передбачено відповідне вікно для завантаження файлу.

У системі є обмеження на розмір завантажуваного файлу! Великі файли архівуйте (формат - zip). Максимальний розмір - 8 МБ.

Використовувані формати. Викладачі можуть використовувати в освітньому процесі найрізноманітніші формати файлів - від простих текстових до відео і аудіофайлів. Більшість таких файлів може бути відкрита засобами самої освітньої системи, але деякі формати вимагають спеціального програмного забезпечення.

Одним з найпоширеніших форматів такого типу є формат pdf. Для відкриття файлів pdf використовуються безкоштовні програми:

Файли форматів MS Office (Word, Excel, PowerPoint, і т. п.) відкриваються відповідними додатками. Тобто ці програми мають бути встановлені на комп'ютері користувача!

Робота з форумом

Традиційно форум є зручним засобом спілкування студентів і викладачів, доповнюючи і "пожвавлюючи" процес дистанційної освіти. Форуми Moodle мають простий і інтуїтивнозрозумілий інтерфейс.

У форумі є ряд призначених для користувача налаштувань: можна підписатися на нього і, таким чином, отримувати усі його повідомлення; стежити за новими повідомленнями; здійснювати пошук за повідомленнями форуму; змінювати формат виведення повідомлень (групувати повідомлення в залежності від дати, згортати повідомлення і так далі).

У форумі використовується вбудований редактор, який дозволяє форматувати текст Вашого повідомлення, вставляти малюнки і таблиці.

У новинному форумі курсу, як правило, публікуються найбільш важливі повідомлення і оголошення викладачів. Зверніть увагу на повідомлення новинного форуму!

Журнал оцінок студента

  1. Оцінки. У системі Moodle реалізована гнучка і досить складна система оцінок за усі виконувані завдання (включаючи тести), які стають доступні студентові безпосередньо в курсі в розділі «Оцінки» блоку «Керування». Кожному студенту в цьому журналі доступні тільки його власні оцінки.

  2. Рейтинги. В деяких випадках викладачі можуть створювати рейтинги слухачів, ґрунтуючись не лише на їх оцінках за завдання, але і зважаючи на їх активність як в курсі в цілому, так і в окремих його елементах, наприклад, в організованих викладачем навчальних форумах.

Спілкування з адміністраторами з приводу технічних проблем. Низка технічних запитань, пов'язаних з роботою сайту, а також проблеми адміністративного характеру не знаходяться у сфері компетенції викладачів курсів.

Вирішенням цих питань займаються адміністратори Moodle. Для отримання відповіді по технічним питанням зверніться до адміністратора сайту, або за адресою shuper.v@gmail.com

Остання зміна: понеділок 18 квітня 2011 10:37 AM