Документація MOODLE 3.6

Дана документація перекладена з оригіналу та потребує доповнень і уточнень. Наскільки це в моїх можливостях постараюсь до березня 2019 завершити переклад основних і найбільш інформаційних сторінок.

5. Ресурси

5.15. Параметри посилання

Додавання посилання до курсу

  • Увімкніть редагування.
  • З посиланням "Додати діяльність або ресурс" (або, якщо його немає, у спадному меню "Додати ресурс"), виберіть Посилання. Усі налаштування можуть бути розгорнуті, натиснувши посилання "Розгорнути все/Згорнути все" праворуч.
Загальне
  • Введіть назву посилання та саме посилання (або скопіюйте і вставте) в поле "Зовнішнє посилання". Якщо потрібно знайти потрібне посилання, натисніть кнопку "Виберіть посилання". Коли ви знайдете і виберете, воно буде автоматично вставлене ​​в поле.
  • Якщо потрібно, введіть опис і поставте позначку у поле, щоб відобразити цей опис на сторінці курсу.


Додавання Посилання

Вигляд

Для відображення доступні наступні параметри. Якщо ви не бачите цю опцію, попросіть адміністратора включити її в розділі Керування сайтом►Модулі►Модулі діяльності►Посилання. Ви також можете обрати "У фреймі" або "У новому вікні", якщо вони увімкнені адміністратором.

  • Автоматичний - Moodle автоматично визначить найкращий метод відображення.
  • Вбудувати - в залежності від ресурсу на який вказує посилання, вміст ресурсу буде відображено на сторінці курсу.
  • Відкрити - ресурс буде відкрито на сторінці без заголовка Moodle, блоків, колонтитулів або опису на весь розмір вікна браузера (наприклад, зображення, PDF, флеш-анімацію).
  • У виринаючому вікні - те ж, що і "Відкрити", але відкривається нове вікно браузера, щоб показати цей ресурс (без заголовка Moodle, блоків тощо) - у цьому вікні браузера також немає меню. Якщо вибрати цей пункт, можна вказати ширину та висоту виринаючого вікна.
Параметри

Цей розділ дозволяє передавати внутрішню інформацію як частину посилання.

Це корисно, якщо посилання насправді є інтерактивною веб-сторінкою, яка приймає параметри, і ви хочете, наприклад, передати щось на зразок імені поточного користувача.

Інше використання полягає в створенні стабільних посилань, які оновлюються в кожній ітерації курсу, наприклад:

якщо ви хочете зв'язати звіт про користувача, ви додаєте основне посилання до поля "Зовнішнє посилання", а потім у розділі "Параметри" додайте "id" до першого поля та виберіть "id" з заголовка сайту та збережіть зміни. Результатом є URL-адреса, яка завжди вказує на звіт користувача про студента.

Подальше використання включає в себе відображення всіх форумів на сайті, використовуючи базову URL-адресу, а потім додаючи 'id' до першого поля і вибираючи 'id' під заголовком сайту. Інше використання використовує адресу mailto:email@address. Змінні URL-адреси потім можуть включати параметр subject, за яким йде "повне ім'я сайту". Напр. якщо ви хотіли б відправити електронного листа вчителю, який викладав кілька курсів, якщо учень натиснув посилання, то електронна пошта автоматично заповнить поле теми листа, що допоможе вчителю визначити, в якому курсі був учень.

Загальні налаштування модуля

Див. Загальні параметри модуля

Обмеження доступності / Захід завершено

Ці параметри є видимими, якщо відповідні параметри були включені на сайті та курсі.

Метод перетягування посилання

Крім того, якщо адміністратор увімкнув експериментальну функцію перетягування завантаження тексту / посилань у меню Керування сайтом►Розробка►Експериментальні можливості►Експериментальні налаштування, посилання можна перетягнути до розділу курсу та ввести назву, як показано на зображенні нижче.


Додавання посилання за допомогою перетягування

Права доступу модуля URL

Параметри адміністрування сайту

Модуль URL має додаткові параметри, які може бути змінено адміністратором в розділі Керування сайтом►Модулі►Модулі діяльності►Посилання.

Висота вікна

Тут ви можете вказати висоту верхнього фрейму (що містить навігацію), якщо вибрати опцію "У фреймі". Примітка. Якщо ваша тема має великий заголовок, висоту слід збільшити, щоб запобігти горизонтальним і вертикальним полоскам прокручування.

Пароль

Тут ви можете додати пароль, який з'єднає користувачів із захищеним сайтом. Докладніше див. обговорення на форумі

Включити назви ролей у параметри

Додаткові параметри відображення

Це налаштування дозволяє додавати різні способи відображення ресурсу на сторінці курсу. Існує ряд значень за замовчуванням, але ви можете додати або змінити їх. Інші параметри відображення:

У фреймі - в горі сторінки відображено заголовок Moodle і опис посилання, а нижче відображається сам ресурс на який вказує посилання.

У новому вікні - дуже схоже на "у виринаючому вікні", але нове вікно - це повне вікно браузера, з меню та адресним рядком тощо.

Значення за умовчанням для параметрів

Тут ви можете встановити типові значення для цього ресурсу.