Документація MOODLE 3.6

Дана документація перекладена з оригіналу та потребує доповнень і уточнень. Наскільки це в моїх можливостях постараюсь до березня 2019 завершити переклад основних і найбільш інформаційних сторінок.

3. Короткі інструкції

3.6. Коротка інструкція по оцінюванню

Цей посібник призначений для вчителів, котрі оцінюють роботи учнів. Оцінки у Moodle можна виставляти різними способами. Це залежить від того, що ви оцінюєте та, де краще ставити оцінку. Кожен метод має свої переваги. Оцінювання завдання має ту перевагу, що буде відправлено повідомлення учню. Повідомлення не надсилається коли оцінка редагується у звіту оцінювання або на індивідуальній сторінці.

Перед початком оцінювання

Якщо ви хочете приховати оцінки та коментарі до відповідей студентів до певної дати, то вам потрібно їх приховати в журналі оцінювання, або ж використовувати семінар. В іншому випадку оцінки відображаються учням одразу після оцінювання.

Оцінювання Завдання

Інтерфейс оцінювання діяльності

Якщо оцінювати завдання, яке має подати студент на сайт (файл/онлайн-текст тощо), найкращим місцем для виставляння оцінок є саме завдання. У завданні натисніть кнопку "Переглянути/Оцінити всі роботи".

На наступній сторінці ви побачите, де ви можете виставляти оцінки, додавати відгуки та переглядати роботу учнів. У верхній частині сторінки знаходиться випадаючий список. Тут ви маєте можливість завантажити всі роботи учнів. Це дуже зручно, якщо студенти здали твір-опис або файли.

Пошук зданих на оцінювання матеріалів

Таблицю студентів можна відсортувати, натиснувши на заголовки стовпців. Якщо двічі натиснути назву стовпця статусу, то всі відповіді, які потрібно оцінити буде розміщено у верхній частині сторінки, .

Виставлення оцінок

Потім скористайтеся піктограмою олівця в стовпці "Оцінка" або натисніть "Редагувати" та "Редагувати відповідь", щоб отримати сторінку оцінювання для цього конкретного студента.

На наступній сторінці можна ввести оцінку, ввести відгук і вибрати, чи сповіщати студента чи ні. Після завершення обов'язково натисніть кнопку "Зберегти зміни". Кнопка "Зберегти і показати наступне" збереже оцінку для цього студента і перейде на сторінку оцінювання наступного студента.

Оцінювання в журналі оцінок

Доступ до журналу

Журнал оцінок - це основний журнал, який показує всі оцінки в таблиці за весь курс. Доступ до нього можна отримати в блоці "Навігація" в меню обраного курсу.


Виставлення оцінок

Щоб додати оцінку безпосередньо в журналі, потрібно ввімкнути редагування. Після ввімкнення редагування стовпець оцінки буде мати один або два поля для запису залежно від параметрів обраного завдання. Перше поле для оцінки, друге для введення коментаря (відгуку).

На більшості сайтів, оцінки зберігаються автоматично, але може виникнути потреба оновити сторінку, щоб переглянути загальне оновлення курсу з новими оцінками. Для цього у нижньому лівому куті сторінки з'явиться кнопка "Зберегти".

Зміна оцінки

Якщо оцінка буле вже виставлена, клітина буде зафарбована жовтим або помаранчевим кольором. Це означає, що оцінку було виставлено у вікні оцінювання завдання, і будь-які зміни, зроблені на сторінці "Оцінювання завдання", не відображатимуться в журналі.

Оцінювання на індивідуальній сторінці в журналі

"Окремий вид" було додано до Moodle 2.8. Це інтерфейс, що дозволяє вчителю додавати оцінки для кожної діяльності або кожного учня. Окремий вид додає оцінки безпосередньо до журналу, і всі оцінки, введені на цій сторінці, вважаються "Перевизначеними". Це означає, що вони не можуть бути змінені на сторінках "завдання" або іншої діяльності.

Доступ до єдиного перегляду

Доступ до єдиного вигляду можна отримати багатьма способами. Якщо у вашу журналі є вкладки або випадаючий список у верху сторінки там буде доступна опція для доступу до окремого виду".

Також у верхній частині кожного стовпця у журналі розташовано піктограму олівця, яка називатиметься на сторінці "Окремий вид" для цієї діяльності, а інша піктограма олівця - у стовпці праворуч від імені студента. до окремого виду для цього конкретного студента.

Виставлення оцінок

На сторінці, що з'являється, потрібно встановити прапорець Замінити праворуч від оцінки, який потрібно змінити. Якщо ви отримуєте велику кількість оцінок, ви можете натиснути кнопку Усі у верхній частині цього стовпця, щоб дозволити змінювати відразу всі оцінки.

У нижній частині сторінки, якщо ви встановите прапорець Виконати масову вставку, ви можете ввести оцінку, і вона буде введена для всіх або лише для порожніх оцінок (виберіть відповідний варіант із випадаючого списку).

Після цього натисніть "Зберегти", щоб оновити оцінки.