Документація MOODLE 3.6

Дана документація перекладена з оригіналу та потребує доповнень і уточнень. Наскільки це в моїх можливостях постараюсь до березня 2019 завершити переклад основних і найбільш інформаційних сторінок.

14. Додаток Moodle

14.4. Додаткові можливості мобільного додатку Moodle

Модуль додаткових функцій Moodle Mobile надає нові функції та веб-служби для програми Moodle Mobile, яка наразі доступна лише в останній версії Moodle.

Цей плагін офіційно розроблений і підтримується Mudle HQ

Як це працює

Після встановлення плагін створює нову послугу "Додаткові функції Moodle Mobile". Додаток Mobile перевіряє, чи доступна ця служба. Якщо це не так, програма "Мобільна програма" повертається назад до стандартної служби мобільних додатків.

Відкрийте функцію Moodle Mobile, щоб перевірити, які нові функції додано на ваш сайт залежно від вашої версії Moodle.

Особливості

 • Підтримка сайтів Moodle до 3.2 за допомогою методів аутентифікації SSO (Shibboleth, CAS та Google OAuth 2)
 • Підтримка сайтів з використанням MNet аутентифікації (аутентифікація Moodle Network)
 • Підтримка push-повідомлень на сайтах Moodle до версії 2.6
Увімкнути аутентифікацію для сайтів за допомогою методів SSO (наприклад, Shibboleth і CAS)

ДУЖЕ ВАЖЛИВЕ ЗАУВАЖЕННЯ: Якщо SSO не працює для вашого (або він не працює випадковим чином), вам потрібно буде вимкнути опцію "Auto login guest" "autologinguests". Це налаштування може бути не сумісною з SSO через програму на деяких сайтах (вона повинна працювати в Moodle 3.2 далі).

Аутентифікація SSO та MNet не підтримується в програмах Windows 8 і Windows Phone 8

Після встановлення плагіна потрібно перейти до Адміністрування сайту> Додатки> Місцеві плагіни> Додаткові функції Moodle Mobile

Там ви можете вибрати "Тип входу":

Через програму

    Це логін за замовчуванням, користувач повинен ввести свої облікові дані в додатку

Через вікно браузера

    У мобільному пристрої відкрито новий примірник веб-переглядача, який вказує на форму входу на сайті Moodle (що може знову перенаправити на зовнішніх провайдерів ідентифікації, якщо потрібно). Користувач повинен ввести свої облікові дані. Це варіант, який потрібно вибирати для сайтів за допомогою методів SSO (або для сайтів, які хочуть змусити користувача автентифікувати на сайті, а не в програмі)

Відео, що показує MSOLE Mobile SSO

Використовуючи опцію "Через вікно браузера", можна додатково вказати схему URL-адреси, яка буде використовуватися системою для відкриття програми "Мобільний". За замовчуванням схема URL, яка використовується для відкриття програми, буде вказана власною програмою під час процесу SSO. Якщо ви розробили спеціальну програму, використовуючи власну схему URL-адрес, і ви хочете дозволити лише вхід SSO через вашу програму, ви можете вказати там схему URL-адреси. Сайт виявить це налаштування і буде використовувати його замість значення, зазначеного в програмі.

Налаштування програми з вашого сайту
 • Вимкнути функціональність програми для вашого сайту. Якщо є функція, яку ви не хочете зробити доступною через програму, її можна вимкнути тут.
 • Перейменувати текстові рядки програми.
 • Додайте нові елементи до головного меню програми (бокове меню).
 • Замініть параметр "Змінити сайт" на "Вийти", щоб примусити користувачів вводити свої облікові дані під час наступного доступу.

Встановлення

 1. Розпакуйте zip-файл у локальний каталог. Буде створено новий каталог під назвою local/mobile.
 2. Перейдіть до Адміністрування сайту> Повідомлення, щоб завершити встановлення плагіна.
 3. Перейдіть до Адміністрація сайту> Мобільний додаток> Налаштування мобільних пристроїв і ввімкніть веб-служби для мобільних пристроїв (не забувайте зберігати зміни)
 4. Перейдіть до Адміністрування сайту> Додатки> Веб-сервіси> Зовнішні служби, редагуйте "Додаткові функції Moodle Mobile" і встановіть прапорець "Включено", а потім збережіть зміни.
 5. Перейдіть до Адміністрування сайту> Користувачі> Дозволи> Визначити ролі, відредагуйте роль автентифікованого користувача і дозвольте можливість moodle / webservice: createtoken.

Примітка: Вам потрібно оновити додаток Moodle Mobile до версії 1.4.4.

Якщо ви зараз використовуєте програму Moodle Mobile, вам потрібно вийти з усіх своїх сайтів, щоб програма виявила нову службу.

Адміністратори, будь ласка, прочитайте

Цей плагін встановлює нову службу у вашій установці Moodle, автоматичне створення маркерів для цього типу послуг заборонене користувачам-адміністраторам. Це означає, що користувачі адміністратора не зможуть використовувати додаток для мобільних пристроїв.

Це можна легко вирішити, адміністратори повинні створити маркер вручну в Moodle (Плагіни> Веб-служби> Керування токенами) для служби local_mobile. Примітка. Перед створенням маркера обов'язково ввімкніть налаштування за умовчанням "Moodle для мобільних веб-служб" до "Moodle служби мобільних додаткових функцій".