Документація MOODLE 3.6

Дана документація перекладена з оригіналу та потребує доповнень і уточнень. Наскільки це в моїх можливостях постараюсь до березня 2019 завершити переклад основних і найбільш інформаційних сторінок.

12. Керування сайтом

12.4. Встановлення модулів

Навіщо встановлювати додаткові модулі?

Модулі дозволяють додавати додаткові функції та функціональні можливості до Moodle, такі як нові види діяльності, нові типи питань тесту, нові звіти, інтеграції з іншими системами та багато іншого.

Примітка. Деякі хостинги, наприклад MoodleCloud, не дозволяють встановлення модулів засобами сайту Moodle.

Вибір кращих модулів для вашого сайту

Примітка. Рекомендується дотримуватися обережності і завжди намагатися встановити ці модулі на локальному експериментальному сервері перед їх 
встановленням на робочому сервері.
Викладання початкової школи

Можна розглянути деякі плагіни для гейміфікації, такі як Quizventure.

Модулі для вищої школи та коледжів

Для шкіл та коледжів, будь ласка, розгляньте можливість встановлення плагінів, включених до Moodle for School в MoodleCloud:

Модулі для викладання в університеті

Також є список модулів для університетів та спеціальні модулі для дисциплін, які варто розглянути.

Використання MOODLE для бізнесу (пропустіть якщо це вас не стосується)
ДУЖЕ ВАЖЛИВО! Попередження: майте на увазі, що деякі модулі не були переглянуті, а якість та/або придатність для вашого сайту Moodle не перевірено. Будь ласка, будь обережним. Це може викликати серйозні проблеми з безпеки або не працювати взагалі. Проте з часом розвивається нова система каталогів плагінів.
 • Якщо у вас є великий сайт для виробничих цілей, обдумайте, чи дійсно потрібно модуль? Більше функціональних можливостей означає більше речей для підтримки, більше речей, які (потенційно) можуть перестати працювати після наступного оновлення сайту.
 • Чи підтримується Модуль? Якщо щось піде не так, чи зможете ви отримати підтримку? Чи будуть виправлені помилки?
 • Якщо модуль не працюватиме в майбутній версії Moodle, що ви будете робити з ним?
 • Остерігайтеся модулів та їх оновлень з інших сайтів (відмінних від Moodle Plugins Directory)! Якщо модуль змінює або замінює файли ядра, будьте дуже обережні. Можна гарантувати роботу з версією Moodle, для якої він був створений, і навряд чи він буде працювати після оновлення Moodle.
 • Перегляньте тут, а також на ці теми у форумах користувачів, які не задоволені встановленим плагіном.

Встановлення модуля

Щоб встановити модуль, його вихідний код повинен бути розміщений (розпакований) у відповідному місці в каталозі інсталяції Moodle після чого потрібно відвідати головну сторінку адміністрування Керування сайтом►Повідомлення. Існує три способи розгортання коду модуля в Moodle.

Код модуля може бути встановлений в Moodle, або безпосередньо з каталогу плагінів Moodle, або шляхом завантаження файлу ZIP. Процес веб-сервера повинен мати право запису до теки де буде встановлено новий модуль.

Крім того, модуль може бути встановлений вручну на сервері.

Встановлення безпосередньо з каталогу плагінів Moodle
 1. Увійдіть як адміністратор і перейдіть за посиланням меню Керування сайтом►Модулі►Встановлення модулів. (Якщо ви не можете знайти цей пункт меню, встановлення модулів заборонено на вашому сайті.) Натисніть кнопку "Встановити модуль з каталогу модулів Moodle".
 2. Знайдіть потрібний модуль та на його сторінці натисніть кнопку «Install now». На наступній сторінці буде показано список вибраних модулів. Зліва натисніть посилання «Install now», а потім натисніть «Продовжити».
 3. Підтвердьте запит на встановлення
 4. Перевірте звіт про перевірку плагіна
Встановлення через завантажений файл ZIP
 1. Перейдіть до каталогу модулів Moodle, виберіть поточну версію Moodle, потім виберіть модуль. На сторінці модуля скористайтесь кнопкою "Download" та завантажте файл ZIP.
 2. Увійдіть у свій сайт Moodle як адміністратор і перейдіть за посиланням меню Керування сайтом►Модулі►Встановлення модулів.
 3. Вивантажте файл ZIP. Вам буде запропоновано лише додати додаткові відомості (у розділі "Показати більше"), якщо плагін не буде автоматично виявлено.
 4. Якщо каталог для розміщення модуля неможливо створити, ви побачите попереджувальне повідомлення.
 5. Перевірте звіт про перевірку модуляСторінка для встановлення модулів

Перевірка пакету модуля

Встановлення вручну на сервері

Якщо ви не можете встановити модуль через веб-інтерфейс адміністратора, вам доведеться скопіювати його до серверної файлової системи вручну (наприклад, якщо процес веб-сервера не має права запису до теки встановлення модуля Moodle).

Спочатку встановіть правильне місце в дереві тек Moodle для типу модуля. Загальні місця розташування:

 • /path/to/moodle/theme/ - теми
 • /path/to/moodle/mod/ - модулі та ресурси
 • /path/to/moodle/blocks/ - блоки на сторінках
 • /path/to/moodle/question/type/ - типи питань
 • /path/to/moodle/course/format/ - формати курсів
 • /path/to/moodle/admin/report/ - звіти для адміністратора
Див. dev:Plugins для повного списку всіх типів модулів та їх розташувань у теках Moodle.
 1. Перейдіть до каталогу модулів Moodle, виберіть поточну версію Moodle, потім виберіть модуль і кнопкою "Download" завантажте ZIP-файл.
 2. Завантажте або скопіюйте його на сервер Moodle.
 3. Розпакуйте його відповідній теці типу модуля (або дотримуйтесь інструкцій модуля).
 4. У своєму сайті Moodle (у якості адміністратора) виберіть меню Керування сайтом►Повідомлення (для більшості типів модулів слід отримати повідомлення про те, що встановлено плагін).

Примітка. Плагін може містити мовні файли. Вони автоматично встановляться вашим сайтом Moodle. Ці мовні рядки можна налаштувати за допомогою меню Керування сайтом►Мова інтерфейсу►Налаштування мови. Якщо під час спроби редагування мовних файлів з'являється помилка "База даних", ймовірно, що мовні файли, включені до завантаженого ZIP-файлу цього модуля збережені в іншому кодуванні (відмінному від кодування бази даних на вашому сайті). Якщо ви видалите теку plugin_name/lang/other_language_different_to_English/ з мовними файлами, а помилка бази даних зникне, то варто повідомити про це розробників модуля, щоб це було виправлено в майбутніх версіях.

Вирішення проблем

Помилки

Якщо ви отримали помилку, увімкніть налагодження, щоб отримати додаткову інформацію про причину помилки.

Database error while doing a language customization Помилка бази даних під час налаштування мови

Можливо, це не пов'язано з налаштуванням мови, проблема виникла після встановлення модуля.

tool_installaddon/err_curl_exec - cURL error 60

Це передбачає проблеми з перевіркою SSL-сертифікату віддаленого сайту (moodle.org). Це також відома проблема на серверах Moodle Windows 7, що використовують пакет Moodle для Windows. Див. Сертифікат SSL для moodle.org для отримання додаткової інформації та можливих рішень.

Сталася помилка доступу до файлів

У деяких версіях 3.0.x, при установці модулів через інтерфейс адміністрування, Moodle використовує налаштування конфігурації $CFG->directorypermissions і $CFG->filepermissions. Якщо вони не задані у вашому config.php, автоматично встановлюється значення на 777 (rwxrwxrwx) для каталогів і 666 (rw-rw-rw-) для файлів (див. lib/setup.php).

Якщо ці права доступу не відповідають вашим потребам і середовищу хостингу, ви можете вказати більш обмежені права, наприклад

$ CFG-> directorypermissions = 02750;

Поширеною помилкою після встановлення плагінів є те, що при створенні екземпляра модуля, а потім його збереженні та відображенні він повідомляє про помилку "Сталася помилка доступу до файлів. Будь ласка, перевірте дозволи на скрипт і каталог, в якому він знаходиться і спробуйте ще раз." (A file permissions error has occurred. Please check the permissions on the script and the directory it is in and try again) Якщо ви отримаєте це, права файлів модуля, ймовірно, встановлено на 711, що заважає їм правильно працювати. За допомогою клієнта FTP або через панель керування веб-хостами встановіть права доступу до файлів і каталогів у модулі, наприклад, /moodle/mod/[ваш_модуль]/ на 755, а потім перевірте, чи можна успішно переглядати примірник модуля.

Обробник виключення по замовчуванням: Помилка запису до бази даних Debug: дублює запис 'en_us -...

(Default exception handler: Error writing to database Debug: Duplicate entry 'en_us-...)

 • Ці помилки зазвичай викликані модулем інших розробників.
 • Щоб знайти цей модуль, перейдіть за адресою http://lang.moodle.org і скористайтесь інструментом AMOS, щоб знайти всі рядки з даним рядковим ідентифікатором.
 • Видаліть підозрілий модуль і перевірте, чи зникли помилки. Якщо так, зв’яжіться з розробником модуля і повідомте його про цю проблему.
 • Ознайомтеся з цією темою на форумі для ознайомлення з відомими причинами та виправленнями.
При установці вручну
 • Перевірте права доступу до файлів. Веб-сервер повинен мати права читати файли модулів. Якщо решта сторінок Moodle працюють без помилок, спробуйте надати права на файли відповідного модуля.
 • Переконайтесь, що ви розпакували або встановили модуль у потрібному місці.
 • Оскільки Moodle сканує всі теки модуля, що встановлюється, у вас не може бути файлів або папок з такими ж назвами. Переконайтеся, що ви видалили zip-файл і не намагайтеся перейменовувати (наприклад) стару версію модуля в іншу назву - він перестане працювати.
 • Переконайтеся, що назва теки для модуля правильна. Всі імена мають збігатися. Якщо ви зміните назву, то модуль не працюватиме.
Отримання допомоги

Запитуйте на форумі в Moodle англійською чи українською мовами. Переконайтеся, що ви описуєте вашу систему (включаючи версії MySQL, PHP тощо), що ви пробували і що сталося. Точно скопіюйте та вставте повідомлення про помилки. Надайте посилання на версію завантаженого модуля(деякі з них мають дуже схожі назви).

Видалення модуля

Щоб видалити модуль

 1. Перейдіть в меню Керування сайтом►Модулі►Огляд модулів і натисніть посилання "Деінсталювати" напроти модуля, який потрібно видалити.
 2. Використовуйте менеджер файлів, щоб видалити каталог модуля згідно з інструкціями, інакше Moodle перевстановить його наступного разу, коли ви отримаєте доступ до адміністрації сайту.

Огляд плагінів


Кнопки перевірки модулів на сторінці огляду модулів

На сторінці огляду модулів у меню Керування сайтом►Модулі►Огляд модулів перераховано всі встановлені модулі, а також номер версії, випуск, доступність (увімкнено або вимкнено) та посилання на налаштування (якщо можливо).

Кнопка "Перевірити наявність оновлень" дозволяє адміністраторам швидко перевіряти наявність оновлень для модулів, встановлених на сайті (з каталогу модулів). Будь-які доступні оновлення підсвічуються, з додатковою інформацією та посиланням для завантаження у стовпці приміток напроти модуля.

Оновлення модуля з Moodle

Адміністратор може вмикати встановлення оновлень у розділі Керування сайтом►Сервер►Повідомлення оновлень. Коли доступні оновлення, кнопки "Встановити це оновлення" відображаються на сторінці огляду модулів. Додаткові відомості див. У розділі Розгортання автоматичного оновлення.

Запобігання інсталяції плагінів з Moodle

У разі потреби заборонити встановлення та оновлення модулів Moodle можна запобігти, скопіювавши наступні рядки коду з config-dist.php і вставивши їх у config.php.

$CFG->disableupdateautodeploy = true;

Дивіться також

Для розробників: