Документація MOODLE 3.6

Дана документація перекладена з оригіналу та потребує доповнень і уточнень. Наскільки це в моїх можливостях постараюсь до березня 2019 завершити переклад основних і найбільш інформаційних сторінок.

12. Керування сайтом

12.1. Додавання користувачів

Користувачі можуть бути додані до сайту Moodle кількома способами. Коли облікові записи користувачів створюються на сайті, процес називається аутентифікацією, а коли користувачі приєднуються до курсу, процес називається зарахування. Зазвичай лише адміністратор може додати користувачів до сайту. Вчителі курсу можуть лише зарахувати учнів до свого курсу і не мають права додавати користувачів на сайт. (Якщо ви вчитель шукаєте інструкції про те, як додати студентів до курсу, прочитайте Додати студентів.)

Користувачі самі реєструються на сайт

Якщо ви бажаєте, щоб люди створювали власні облікові записи на вашому сайті, необхідно ввімкнути самостійну реєстрацію на основі електронної пошти. Ці функції вимкнено за умовчанням через можливість доступу спамерів до вашого сайту.


Реєстрація облікового запису

Створення облікових записів вручну адміністратором

Цей процес називається Створення користувачів вручну і за умовчанням увімкнено на сайті. Ви можете заблокувати певні поля, встановити дату закінчення дії пароля та інші налаштування параметрів з Керування сайтом►Модулі► Аутентифікація►Створення користувачів вручну.

Адміністратор також може додавати користувачів по одному в пункті  Керування сайтом►Користувачі►Облікові записи►Додати користувача. Додаткову інформацію див. в документації по додаванню нового користувача.

Є можливість завантажувати декілька користувачів за допомогою файлу CSV з Керування сайтом►Користувачі►Облікові записи►Завантажити користувача. Докладніше див. у документації по завантажені користувачів.

Файл CSV також завантажуватиме користувачів безпосередньо на курси та групи в межах цих курсів. У наведеному нижче прикладі нові студенти додаються до сайту і залучаються до вказаних груп у двох курсах, англійській мові та математиці. (Курси вже повинні існувати, але якщо групи ще не існують, Moodle створить їх під час завантаження.)


Нові користувачі додані до сайту, курсів і груп

Користувачів також можна додавати як членів потоку (групи користувачів сайту). Див. потоки для більш докладної інформації.

Додавання користувачів з інших систем

Користувачі можуть підключатися до Moodle за допомогою входу з інших систем. Параметри цих систем можна знайти в розділі Керування сайтом►Модулі►Аутентифікація►Управління аутентифікації та включають:

  • CAS-сервер (SSO) - деталі облікового запису розташовані на зовнішньому CAS-сервері
  • Зовнішня база даних - деталі облікового запису знаходяться на зовнішній базі даних
  • Сервер LDAP - дані облікового запису знаходяться на зовнішньому сервері LDAP
  • Аутентифікація мережі Moodle - як різні сайти Moodle можуть підключатися та аутентифікувати користувачів
  • Shibboleth - деталі облікового запису розташовані на зовнішньому сервері Shibboleth
  • Аутентифікація веб-служб