Документація MOODLE 3.6

Дана документація перекладена з оригіналу та потребує доповнень і уточнень. Наскільки це в моїх можливостях постараюсь до березня 2019 завершити переклад основних і найбільш інформаційних сторінок.

4. Керування курсом

4.5. Робота з файлами

Додавання файлів до курсу

Moodle забезпечує легкий спосіб вчителю подавати матеріали своїм учням. Ці матеріали можуть мати форму файлів, таких як документи з обробкою слів або презентації слайд-шоу. Матеріали можуть відображатися на сторінці як окремі елементи, так і в папках. Один викладач може, наприклад, побажати поділитися єдиним дослідницьким документом у форматі pdf; інший може мати папку зразків минулих екзаменаційних робіт для студентів для завантаження. Більшість типів файлів можна завантажувати на сторінках Moodle. Для роботи з іншими файлами учень повинен мати відповідне програмне забезпечення, щоб відкрити їх.

Щоб додати файли до курсу Moodle, потрібно переконатися, що увімкнено редагування.

Drag and drop (Перетягнути і кинути)
 • Якщо ви використовуєте сучасний браузер, то можете просто натиснути, утримувати та перетягувати файл безпосередньо на сторінку курсу. В будь-якому випадку ви побачите повідомлення у верхній частині екрана:


Щоб перетягнути теку, спочатку потрібно заархівувати її, використовуючи будь-який архіватор на вашому комп'ютері.


Перетягування файлів

Додати ресурс або діяльність

Замість перетягування можна натиснути посилання "Додати активність або ресурс", а потім вибрати "Файл" або "Папка" з вибору активностей (або вибрати у спадному меню "Додати ресурс").


Завантаження файлів


Вибір файлу або теки у виборі дій

У спадному меню "Додати ресурс"

 • Блок для завантаження та відображення файлу (або папки з файлами) містить кнопку "додати". Натиснувши на цю кнопку, ви перейдете до пункту вибору файлу, який "Вибір файлу" і зберігає файли і області доступу в Moodle. Дізнайтеся більше про місця, де можна завантажити або додати файли на сторінці вибору файлів.
 • Існує також поле (зі стрілкою), в яке можна перетягувати файл прямо з робочого столу в Moodle.


Область перетягування файлів
Розпакування завантажених файлів
Якщо ви завантажуєте архівований файл, вам потрібно розпакувати його, щоб ваші студенти побачили окремі файли в Moodle. Якщо ви перетягнете файл zip, вам буде запропоновано розпакувати файли та додати їх до папки. Якщо ви вручну завантажите архівований файл у папку, потрібно натиснути на файл і натиснути кнопку "Розпакувати", щоб витягти файли з архіву zip. Після натискання кнопки Зберегти, студенти зможуть побачити розпаковані файли в папці.
Перегляд завантажених файлів
Після завантаження файли відображаються у вигляді піктограм у файловому менеджері для легкого візуального розпізнавання.

Під час перегляду файлів можна легко перемикатися між методами відображення файлів: піктограми, детально (табличний вид з розмірами та датами) або деревом (ієрархічним списком).


Показати файли піктограмати

Показати файли детально

Показати файли деревом
Редагування або оновлення завантажених файлів

Натискання на ім'я завантаженого файлу відкриває спливаюче діалогове вікно, яке дозволяє швидко змінювати деталі файлу.

Дыалог гедагування чи оновлення файлу

Діалог редагування файлу

Створення ярлика
 • Якщо завантажений файл - або файл із приватних файлів, Dropbox, Документи Google,  файлової системи або сховищ EQUELLA - повторно використовується в іншому місці Moodle, викладач має можливість зробити копію (нову, незв'язану версію) або створити ярлик чи псевдонім.
 • Якщо створено ярлик, то під час оновлення оригінального файлу, його зміст змінюється у всіх екземплярах (ярликах). Так, наприклад, вчитель може додати примітки до приватних файлів, а потім додати їх до декількох курсів як ярлики. Відповідно коли внести зміни в основний файл у своїх приватних файлах, це автоматично відобразить зміни у всіх примірниках приміток до курсу.
 • Ярлик можна розпізнати за його піктограмою. Дивіться різницю на малюнку нижче між вихідним файлом (ліворуч) і ярликом (праворуч):
 • Щоб оновити файл, перейдіть до його початкового розташування (наприклад, Приватні файли) і завантажте нову версію з тим же ім'ям. Вам буде запропоновано змінити або перейменувати файл. Виберіть "override", і цей файл замінить оригінальний файл, а ярлики залишаться, і всі вони будуть оновлені до вашої останньої версії файлу.

Створення ярлика
Області, в яких неможливо зробити ярлик
Псевдонім не можна вносити в наступних областях Moodle:
 • у відповіді в завданні
 • в повідомлені у форумі
 • у відповіді для семінару
 • у тесті
 • в активності бази даних у полі файл
Це обмеження запобігає випадкам, коли студент хоче завантажувати об'єкт для оцінки, а потім змінити оригінальну відповідь у своїх приватних файлах. Нижче наведено приклад додавання файлу у завдання:

Надання відповіді без можливості створити ярлик

Параметри адміністрування сайту

Адміністратор може додавати нові типи файлів, переглядати, редагувати та видаляти існуючі в меню з Керування сайтом>Сервер>Типи файлів. Це означає, якщо вчителі та учні на вашому сайті використовують багато файлів, специфічних для конкретної програми, такі файли тепер можуть бути розпізнані Moodle, а після завантаження вони відкриватимуться у правильній програмі, а не виглядатимуть як загальний zip-файл.

Приклад списку типів файлів
Додавання нового типу файлу
1. Прокрутіть вниз до нижньої частини сторінки та натисніть кнопку "Додати новий тип файлу"
2. Додайте докладні відомості про тип файлу, використовуючи приклад нижче, як довідник. У цьому прикладі буде додано розширення (для електронної книги Kindle) зі значком стандартного документа.

Додавання нового типу файлу

ПРИМІТКА. Тип файлу MIME встановлюється для файла, коли його додають/завантажують у Moodle (не тоді, коли він завантажується). Якщо змінити тип MIME, пов'язаний з розширенням файлу, це не вплине на існуючі файли. Тільки файли, завантажені в майбутньому, матимуть новий тип MIME.
3. Натисніть, щоб зберегти зміни, і ви побачите, що новий тип файлу додано до списку:

Новий тип файлу у списку

Обмеження дозволених типів файлів
 • Дозволені типи файлів для подання у відповіді в семінарі можуть бути обмежені
 • Можна обмежити типи файлів для завдань. Див. Параметри завдання.
Видалення типу файлу
 • Натискання кнопки X поруч із типом файлу видалить її з сайту. Перед видаленням буде запропоновано підтвердити.
Редагування типу файлу
 • Якщо натиснути піктограму редагування поруч із типом файлу, ви зможете змінити певні деталі, наприклад, відповідну піктограму та опис. Якщо ви не бажаєте використовувати опис за замовчуванням, ви можете вказати власний опис (з багатомовними тегами, якщо ваш сайт підтримує декілька мов) або ви можете використовувати альтернативну мову з mimetypes.php
Документи Google docs і docx

Альтернатива файлам MS PowerPoint і PDF

Додатковий модуль Презентація відображає мультимедійні презентації HTML5 і слайд-шоу у веб-переглядачах користувачів. Але, презентації повинні бути завантажені до moodledata через FTP, і ви повинні вивчити деякі основи HTML для створення такої презентації.
Дивіться також
 • HQ Youtube відео-підручник: перетягування файлів у Moodle. http://youtu.be/Wt5Hgv-eouE
 • HQ Youtube відео-підручник: Завантаження файлів до Moodle. http://youtu.be/7i2roZ_OCyI
 • Як архівувати файли на Windows 10 (перша частина відео показує також процес для Windows 7 & 8). https://www.youtube.com/watch?v=hvIlEkxJPrU
 • Як архівувати файли на Mac. https://www.youtube.com/watch?v=V0wkG6zOpjA
 • Обмін файлами пояснюється в блозі Льюїса Карра.
 • Як спільно використовувати один файл зі студентами: Файловий ресурс.
 • Як спільно використовувати теку файлів зі студентами: Тека.
 • Питання про вибір файлів: Вибір файлу FAQ.
 • Відновлення ярликів файлів.
 • Відео : Як вчителі завантажують файли у Moodle 2. http://www.youtube.com/watch?v=IrOKxYRJvGU
 • Альтернатива Powerpoint .. для презентації в курсі на форумі.