Документація MOODLE 3.6

Дана документація перекладена з оригіналу та потребує доповнень і уточнень. Наскільки це в моїх можливостях постараюсь до березня 2019 завершити переклад основних і найбільш інформаційних сторінок.

3. Короткі інструкції

3.2. Коротка інструкція для вчителя

У Moodle, викладачі несуть відповідальність за матеріали у власному курсі. Вони часто також керують записами і можуть змінювати макет сторінки курсу. У цьому посібнику для швидкого запуску ви можете ознайомитися з функціями Moodle для тих, хто має роль викладача.

Навчальний курс

Курс - це місце на сайті Moodle, де вчителі можуть додати навчальні матеріали для своїх учнів. Детальніше про курс тут.


Вчитель може мати більше одного курсу, і курс може включати більше одного вчителя і більше однієї групи учнів.

Приклад вигляду курсу з використанням теми Boost

Приклад вигляду курсу з використанням теми BoostПриклад вигляду курсу з блоком "Навігація" та блоком "Керування"

Курс може відображати свої матеріали різними способами або "форматами", наприклад, у тижневих розділах або тематичних розділах. Ви можете показувати всі розділи одночасно або почергово один за одним. У розділі "Налаштування курсів" можна переглянути відео про налаштування курсу.

Розділи курсу можуть бути перейменовані, увімкнувши редагування і натиснувши піктограму редагування під назвою розділу. Розділи також можуть бути переміщені за допомогою перетягування,  додані або видалені.

Ви також можете додати елементи, відомі як "блоки", праворуч, ліворуч або обидві сторони центральної області навчання, залежно від вашої теми. Для отримання додаткової інформації див. Блоки. Пам'ятайте, що блоки не відображатимуться у програмі Moodle Mobile, тому ретельно продумайте, які блоки вам дійсно потрібні

Реєстрація на курс

Перш ніж учень зможе отримати доступ до вашого курсу, вони повинні бути спочатку аутентифіковані на сайті, і це відповідальність адміністратора сайту.


Методи зарахування на курс

Існує кілька методів зарахування, доступних для вчителя, те, що доступно, знову ж таки, залежить від адміністратора сайту. Адміністратор може запросити студентів до курсу автоматично, або вчитель може дозволити студентам зареєструватися. Залежно від використовуваної теми, це можна зробити, натиснувши на посиланнях "Учасники" в блоці "Навігація" або натиснувши на посилання "Зараховані користувачі" з пункту "Користувачі" в блоці "Керування курсом". Це метод ручної реєстрації. Інші опції можна побачити в посиланні "Способи зарахування" куди входить метод "Самореєстрація" та "Доступ гостя".

Примітка: Гості можуть лише переглядати курс та його ресурси. Вони не можуть брати участь у жодній діяльності(завданні).

Ключ зарахування може бути встановлений в методі "Самореєстрація". Це дозволить учням, що мають ключ (пароль), зарахуватись на курс самостійно.

Оцінювання

Кожен курс має власний "Журнал оцінок", який містить оцінки завдань, вікторин, семінарів, уроків та інших діяльностей (заходів).

Журнал оцінок
Журнал оцінок

Інші види діяльності, такі як форуми, бази даних і глосарії, можуть мати оцінки, які також відображатимуться в "Журналі оцінок".

У вікні журналу оцінок в блоці "Керування" можна детальніше налаштувати оцінювання, а також імпортувати чи експортувати оцінки.

Відстеження прогресу

Якщо увімкнено функцію відстеження завершення для сайту то в розділі "Керування курсом">"Редагувати параметри", ви можете встановити умови завершення в параметрах діяльності. Поруч із подією з'явиться прапорець, і учню може бути дозволено позначити його вручну, або галочка відобразиться після того, як критерії для конкретної діяльності будуть виконані. Ця функція може бути об'єднана з завершенням курсу, так що, коли певні заходи були завершені та/або отримані оцінки, сам курс позначений як завершений.

Відзнаки також можуть бути видані вручну або на основі критеріїв завершення, щоб виступати в якості мотиватора і запису прогресу курсу.

Обмеження доступу

Курс може бути налаштований для того, щоб відображати все кожен весь час, або він може бути дуже обмежувальним, відображати певні елементи в певний час, для певних груп або на основі виконання попередніх завдань.


Елементи курсу та розділи можуть бути приховані вручну за допомогою піктограми "приховати", коли ввімкнено редагування. Якщо адміністратор дозволив обмежити доступ, у кожній активності та ресурсі курсу буде відображатися розділ "Обмежити доступ", що дозволить вам вибрати, як і коли буде відкрито цей елемент, і чи слід повністю його приховати або показати його сірим для доступу.